Zestawy śrubokrętów specjalnych

Zestawy śrubokrętów specjalnych

W zasadzie większość z nas ma ze śrubokrętami dość proste skojarzenia. Występują one w dwóch podstawowych formatach – płaskim oraz gwiaździstym. Są tym samym przystosowane do pracy z dwoma najpopularniejszymi postaciami śrubek.

Co jednak zrobić, jeśli śrubki nie chcą z nami współpracować, a posiadane śrubokręty są albo za małe, albo za duże lub w ogóle nie pasują do dziwnych gwintów? W sukurs zarówno fachowcom, jak i amatorom przychodzą zestawy specjalne zawierające śrubokręty niestandardowe. Na pierwszy ogień idą wkrętaki, oferowane w zestawach w praktycznie każdym markecie budowlanym. Taki zestaw kosztuje zwykle kilka złotych i zawiera śrubokręciki o niewielkich rozmiarach.

Pozwalają one sprawnie radzić sobie z demontażem zabawek, małej elektroniki czy niektórych zegarków. Zazwyczaj w zestawie poza wkrętakami znajduje się również magnes, który pomaga w przenoszeniu drobnych śrubek czy nakrętek. Warto zaopatrzyć się w takie rozwiązanie, zwłaszcza że nie kosztuje ono wiele, a może być szalenie przydatne.

Bardzo ciekawe są wszelkiego rodzaju zestawy z wymiennymi końcówkami. Otrzymujemy razem z nimi rękojeść roboczą, w której możemy montować wiele różnych końcówek, z których każda dostosowana jest do odkręcania innego typu śrubek, w tym również tych specjalnych. Mowa chociażby o śrubkach gwiazdkowych typu torx, które są coraz częściej stosowane przez producentów elektroniki użytkowej, w tym telefonów komórkowych.

Zestawy tego typu mogą być ciekawym pomysłem na prezent dla majsterkowicza..