Pistolety do mas

Pistolety do mas

Silikony i różnego rodzaju kleje odgrywają ważną rolę w pracach remontowych i instalacyjnych. Dziś można bardzo łatwo kupić uszczelniacze i kleje wysokiej jakości, które wprost doskonale sprawdzają się w praktyce. Ich cena nie jest wysoka, co również stanowi ważną i optymistyczną informację dla tych, którzy planują remont łazienki czy poprawę własności izolacyjnych drzwi i okien.

Jednak aplikacja tych mas jest specyficzna i nie wystarczy jedynie kupić opakowania. Samo w sobie jest ono mało użyteczne. Narzędziem ręcznym, które pozwala wydobyć masę z butli i nałożyć w odpowiednie miejsce, jest specjalny pistolet.

Jego zakup nie stanowi problemu – mamy go w stałej ofercie sklepów z artykułami budowlanymi czy malarskimi. Działanie pistoletu jest proste. Tłok popycha ruchome dno pojemnika z klejem, a masa wydobywa się z aplikatora pod wpływem nacisku.

Konstrukcja takich narzędzi rzeczywiście mocno przypomina pistolet. Główne elementy robocze to spust, który należy naciskać, by wydobyć masę oraz wspomniany tłok. Przeciętny model kosztuje zaledwie kilka złotych, najczęściej jest wykonany z blachy stalowej bądź aluminium.

Istnieją też nieco droższe rozwiązania, po które sięgają niektórzy profesjonaliści. Zazwyczaj posługiwanie się nimi jest łatwiejsze, ponieważ tłok sprawniej się porusza. Jeśli jednak z klejów tego rodzaju będziemy korzystać incydentalnie, w zupełności wystarczy tańsza wersja pistoletu.

Grunt, aby sięgnąć po porządny silikon lub akryl, który zapewni pożądaną trwałość uszczelnienia..