Jak „rozbroić” telefon?

Jak „rozbroić” telefon?

W poprzednim tekście wywołaliśmy temat związany z serwisowaniem telefonów. Nie jest to zadanie tak proste, ponieważ samo rozebranie aparatu i zdjęcie obudowy może nastręczyć sporo trudności fachowcom, a co dopiero amatorom, którzy chcieliby poznać „anatomię” takiego sprzętu. Nie obejdzie się bez odpowiednich narzędzi, których jakość także ma znaczenie.

Śrubki używane przez producentów telefonów są niewielkie i potrzeba dobrze wykonanych wkrętaków, aby sobie z nimi poradzić. Najtańsze chińskie rozwiązania mogą w tym układzie okazać się niewystarczające, choć nie należy się zniechęcać. Głównym orężem w walce ze śrubunkami w telefonach są gwiazdki torx, a więc specjalne śrubokręty.

Tylko one mogą bezpiecznie odkręcić takie drobne śrubeczki bez uszkadzania ich. Oferowane w zestawach są coraz częściej uwzględniane przez producentów śrubokrętów oraz wkrętaków. Generalnie wszelkiego rodzaju niestandardowe rozwiązania mogą generować różnego rodzaju problemy dla serwisantów i ogólnie osób zajmujących się kwestiami technicznymi.

Zwłaszcza, że takich pomysłów jest coraz więcej. Koncern Apple, a więc jeden z czołowych graczy na rynku sprzętu komputerowego, zastosował dość osobliwe konstrukcje w swoich smartfonach. Mowa o kultowym iPhone, który dla wielu osób jest największym osiągnięciem mobilnych technologii.

By umieścić w nim kartę SIM należy użyć specjalnego klucza do otwierania slotu, ale także dostanie się do ukrytych pod obudową podzespołów nie jest najprostsze. Trzeba bowiem dysponować specjalnymi śrubokrętami pasującymi do opracowanych przez Apple śrubek..